Jak získat hypotéku neboli vyžadovaný finanční kapitál

Pár roků zpátky byla žádost o hypoteční úvěr snazší. Získat jej nebylo vůbec obtížné, protože by se dalo jinými slovy říci, že člověk, který o hypotéku žádal, ji i zároveň získal. V dnešní době je to ovšem velmi obtížný krok, a to hned z několika důvodů. Jedním z nich je vlastní kapitál ve výši 10 až 20 %. Záleží na to situaci a bankovní společnosti. Dalším faktorem jsou přísnější podmínky na získání hypotečního úvěru. Jak získat hypotéku i přesto, že vám chybí požadovaný kapitál?

Jak získat hypotéku?

Představte si, že budete chtít koupit nemovitost za 1,5 milionů korun. Bankovní společnost od vás bude vyžadovat 150 až 300 tisíc korun. Nejedná se o malou částku, jak si jistě můžete sami všimnout. Musíte navíc počítat s tím, že budete muset po koupi nemovitosti zaplatit také daň z nabytí nemovitosti, která činí 4 %. V tomhle případě je to částka ve výši 60 tisíc korun. V konečném důsledku tak budete potřebovat od 210 do 360 tisíc korun. Jak získat hypotéku neboli požadovaný kapitál? Více informací si rozebereme v následujících odstavcích.

Požadovaný kapitál lze získat několika způsoby. Tím prvním je žádost o 90 % hypoteční úvěr. Tím ušetříte zbývajících 10 % a v přepočtu asi několik desítek až stovek tisíc korun. I přes to vám stále chybí velká část finančních prostředků. Druhým způsobem, jak docílíte chybějících financí je sjednání spotřebitelského úvěru nebo úvěru ze stavebního spoření. Tím vyplníte vyžadovaný finanční kapitál. Pokud ovšem nechcete do procesu zapojit další finanční závazek, existuje ještě jiná možnost financování.

Ručte další nemovitostí

Máte v rodině někoho, kdo vlastní nemovitost, bez toho, aniž by byla zapojená do hypotečního úvěru? V tom případě s ní lze ručit ve vašem hypotečním úvěru. Zapojit další nemovitost do procesu vám hypoteční úvěr zkrátka může zajistit. Je však potřeba promyslet, jestli se vám vyplatí do hry zapojovat další nemovitost. V momentě, kdy nebudete splácet, můžete o ni snadno přijít. Záležet tedy bude na vás, pro jaký krok se rozhodnete. Je pro vás riskantnější zapojit do hypotečního úvěru další úvěr nebo nemovitosti? Tady máte tipy, jak získat hypotéku a finanční kapitál.

Sdílet: