Půjčit si můžete od lidí

Dnešní možnosti na trhu půjček dosahují neuvěřitelných služeb. Jednou z nich je mimo jiné i půjčka přímo od lidí, a to zcela legálně. Nemáme teď na mysli pofidérní inzeráty na sociálních sítích nebo inzertních portálech. Řeč je o společnosti Zonky, která zprostředkovává půjčky mezi lidmi. Pokud tedy budete mít zájem o půjčku, musíte splnit následující kroky. Ničeho se ovšem nemusíte bát, princip je relativně velmi podobný s tím, jaký byste podstoupili v bankovní společnosti. Pro jakou variantu se v konečném důsledku rozhodnete už bude záviset na vás.

Žádost vyplníte online

Zonky nemá žádné pobočky, takže svou žádost budete vyplňovat prostřednictvím internetu, což se může zdát pro mnohé lidi výhodné. Nebudete muset nikam dojíždět. Stačí usednout k počítači a následně jen vyplnit žádost, která nezabere více než 15 minut vašeho času. Každá žádost je u společnosti posuzována individuálně. Jakmile je posouzená, putuje na tržiště, kde se ji mohou ujmout lidé. Ti se na vaši půjčku skládají a každý přispívá libovolnou částkou. V momentě, kdy je půjčka vybraná do poslední částky, společnost Zonky s vámi dojedná zbylé podmínky a veškeré smlouvy.

Možná vás zajímá případ, kdy se finanční prostředky od lidí nevyberou. Nemusíte se ničeho bát ani v tomhle případě. Pokud k něčemu takovému dojde, zbylé finanční prostředky zainvestuje samotná společnost, takže půjčku v konečném důsledku dostanete. Samozřejmě musíte projít posuzováním žádosti. Jestliže se přes tento krok dostanete, už se bát skutečně nemusíte. V opačném případě se vaše žádost nedostane ani na zmiňované tržiště.

Investovat do vaší půjčky může kdokoli

Investorem na Zonky se může stát úplně kdokoli. Jedná se o normální lidi, kteří mají chuť si přivydělat nějakou tu korunu na úrocích z vašeho úvěru. Společnost Zonky, jak jste se mohli dočíst posuzuje vaši žádost prostřednictvím registru a bonity. Na základě tohoto údaje vás zařadí do kategorie od písmene A do písmene D, kdy písmeno A je nerizikový klient a písmeno D velice rizikový. Od toho se bude odvíjet i úroková sazba, která začíná na 2,99 %. Jestliže se dostanete do rizikové skupiny, úroková sazba bude poměrně vysoká a šance, že na půjčku budou přispívat investoři bude o něco nižší. Na druhou stranu se mohou investoři chytnout na vyšší výdělek, a to z toho důvodu, že jste rizikovějším klientem, tudíž máte vysoké úrokové sazby.

Investoři tak riskují, že nebudete po čase schopní splácet, za což jim je nabídnut vyšší výdělek z jejich částky.

Sdílet: