Půjčka pro seniory

Půjčka pro seniory? Žádný takový pojem svým způsobem neexistuje. Pokud jste se s ním u nebankovních společností setkali, pak se jedná pouze o lákavou nabídku, na kterou následně mohou starší lidé kývnout. Je však dobré vědět, co vás při žádosti o půjčku čeká v případě, že je váš věk o něco vyšší než u průměrných žadatelů. Pojďme se společně podívat na to, čemu byste se měli vyvarovat a co je dobré si pohlídat.

Půjčka pro seniory? Nic neříkající pojem!

Jestliže žádáte o půjčku, jakožto senior, můžete u bankovních či stavebních společností tvrdě narazit, a to hned z několika důvodů. Mezi ty nejčastější patří výše důchodu. Pokud nepatříte k seniorům, jejichž měsíční příjem je dostačující, může vás bankovní společnost u spotřebitelské půjčky odmítnout. V případě, že se přes tento bod dostanete, nemáte ještě vyhráno. Dalším velkým problémem, který se může naskytnout je výše věku. Ta může v téhle situaci také sehrát svou roli. Půjčka vám poté nemusí být schválená, a pokud ano, musíte počítat s tím, že vám bankovní společnost nemusí vyhovět, co se týče doby splatnosti.

Doba splatnosti tak při žádosti a vyřizování půjčky může být ze strany bankovní společnosti snížená, čímž se zvýší naopak měsíční splátka. Vše se opět bude odvíjet od toho, zda máte dostatečně vysoký důchod, aby stačil na částku, kterou vám bankovní společnost nabídne. Méně náročnými poskytovateli půjček jsou nebankovní společnosti, tady si ale dávejte pozor na to, komu důvěřujete. Jestliže podepíšete nevýhodnou smlouvu, může vás to stát nemalé finanční prostředky. Opatrní byste měli být i na inzeráty typu, půjčka pro seniory. Jak jsme uvedli výše, žádný takový produkt neexistuje.

Důvěřujte pouze ověřeným společnostem

Možná vám budou nabídky typu rychlých půjček nebo půjček bez doložení příjmu připadat jako skvělé řešení, ovšem opak je pravdou. Právě tyto půjčky vás v konečném důsledku budou stát obrovské finanční prostředky. Jedná se totiž o podvodné praktiky, které spočívají v nevýhodných podmínkách, včetně úrokové sazby a RPSN neboli roční procentuální sazby nákladů, která zahrnuje veškeré poplatky samotné půjčky.

RPSN je tedy jeden z hlavních údajů, na který byste se měli dívat. Není však jediným, na to si dávejte pozor. Pokud už se chcete obrátit na nebankovní společnost, opravdu dbejte na to, aby se jednalo o ověřeného poskytovatele. I přes to si důkladně přečtěte smlouvy, nejenom RPSN či úrokovou sazbu. Ověřené společnosti vám mohou mimo jiné nabídnout půjčku zadarmo, bez toho, aniž byste zaplatili úrokové sazby nebo peníze navíc. Myslete ale na fakt, že se jedná pouze o prvotní půjčku. Jakmile budete u stejné společnosti žádat podruhé, půjčka už nemusí být výhodná! Pokaždé si tak smlouvy řádně pročtěte. To platí i v momentě, že k dané společnosti máte stoprocentní důvěru. Na závěr je dobré zmínit, že půjčka pro seniory je pouhý název, nikoli produkt, protože ten sám o sobě neexistuje.

Sdílet: