Půjčka se zástavou nemovitosti

Pokud vás čeká velká rekonstrukce bytu nebo rodinného domu, případně si chcete nechat vybavit svou domácnost, pak budete s největší pravděpodobností potřebovat větší obnos finančních prostředků. Financovat tyto procesy lze několika způsoby. My vás dnes seznámíte s takovým financováním, u kterého budete moct sáhnout až po několika milionech. Samozřejmě vše se bude odvíjet od toho, jakou hodnotu má vaše nemovitost. Řeč je o půjčce se zástavou nemovitosti. Půjčka se zástavou nemovitosti ovšem v sobě skrývá nějaká rizika, následujte nás.

Půjčka se zástavou nemovitosti

V první řadě vás seznámíme s výhodami, které se pod touto variantou skrývají. Jak jsme psali v předchozím odstavci, pomocí půjčky se zástavou nemovitosti máte možnost sáhnout až po několika milionech. Částka se bude odvíjet podle různých faktorů, od hodnoty nemovitosti, až po vaši bonitu. Další výhodou je libovolné využití, bez toho, aniž byste dokládali faktury či jiné důkazy. Využít peníze tak můžete například na rekonstrukci nebo vybavení domácnosti.

I přes to, že jsme uvedli jeden faktor, kterým je bonita, klienti v tomhle případě nejsou přísně popotahování registrem dlužníků. Jistotou totiž pro bankovní společnost je samotná nemovitost, kterou potenciální zájemce o tento druh půjčky dává do zástavy. S tím bohužel musíte počítat. Třetí výhodou je fakt, že po vás nebude bankovní společnost vyžadovat výpis vašich příjmů. Proces tak nebude zbytečně zdlouhavý. O všech poplatcích a podmínkách se navíc dozvíte ještě před tím, než podepíšete smlouvu.

Nevýhody půjčky se zástavou nemovitosti

Půjčka se zástavou nemovitosti má spoustu výhod, jak jste si mohli všimnout. Je ale potřeba vás seznámit i s nevýhodami, které se v tomhle odvětví skrývají. Pokud žádáte o půjčku se zástavou nemovitosti, měli byste si to opravdu řádně promyslet. Mezi hlavní myšlenku patří to, zda budete schopní půjčku splácet. V případě, že půjčku nebudete schopní splácet, můžete o danou nemovitosti snadno pomocí exekučního řízení přijít. Do zástavy lze dát například rodinný dům, byt, pozemek, dražší garáž nebo nebytové prostory.

Sdílet: