Rozdíly mezi konsolidací a refinancováním

Většina lidí se ve finančním světě příliš nepohybuje. Pokud ano, pak si dost často pletou různé pojmy. Mají pocit, že dva pojmy znamenají stejný produkt, jen s tím rozdílem, že každá bankovní společnost danému pojmu dodá vlastní název. Řeč je v tomhle případě například o konsolidaci a refinancování. Ačkoli jsou tyto dvě služby velmi podobné, rozdíl u nich přece jenom nějaký je. Jestliže nevíte, o jaké služby se jedná, následujte nás, protože článek je bezpochyby i pro vás.

Rozdíly mezi konsolidací a refinancováním

Pokud máte více půjček, které máte rozmístěny navíc u více bankovních či nebankovních společností, s největší pravděpodobností sáhnete po konsolidaci. Jak už vám název může napovědět, konsolidace vám sjednotí půjčky do jedné. Jinými slovy uděláte z několika půjček a měsíčních splátek pouze jednu, což vám ušetří nemalé finanční prostředky. Představte si, že splácíte pět a více půjček s úrokovou sazbou od 10 %. Jakmile si necháte finanční závazky sjednotit, budete splácet pouze jednu splátku, která může dosahovat bez problémů úrokové sazby v rozmezí od 4 do 8 %.

Máte-li však jednu půjčku neboli jeden finanční závazek, konsolidace není v tomhle případě možná. Na druhou stranu si můžete produkt zlevnit pomocí refinancování. Jde o podobnou službu, která je ovšem určená pouze pro jeden finanční závazek. Refinancovat můžete buď to u jiné nebo stejné bankovní společnosti, záleží na tom, kdo vám dokáže v konečném důsledku nabídnout lepší služby, úrokovou sazbu a RPSN.

Výhod je tady hned několik

Hlavní výhoda je úspora finančních prostředků, jak jste si jistě mohli v předchozím odstavci všimnout. Tím to ale zdaleka nekončí. Dále můžete požádat o další finanční prostředky navíc, a přitom nebudete platit měsíčně vyšší splátky než doposud, protože je naopak dokážete snížit. Třetí výhodou je papírování, o které se postará bankovní společnost. Ta vás zbaví starých dluhů, a to tím, že za vás finanční závazky uhradí. Vy se následně budete moct věnovat už pouze jednomu finančnímu závazku, který jste si prostřednictvím konsolidace nebo refinancování domluvili.

Sdílet: