V čem vám může finanční poradce pomoct

Finanční poradce je v České republice málo oblíbené povolání. Pokud se ale na tuto profesi podíváme z druhé stránky, může nám být velice prospěšný. Jestliže uvažujete nad půjčkou, kterou chcete využít například na vybavení domácnosti či rekonstrukci, měli byste nad finančním poradcem popřemýšlet. To platí i v momentě, kdy máte zájem o hypoteční úvěr. V obou případech vám může v několika věcech pomoct. V čem vám může finanční poradce pomoct a proč jej oslovit?

V čem vám může finanční poradce pomoct?

Možná si říkáte, že je finanční poradce k ničemu. Přece jenom si půjčku nebo hypoteční úvěr dokážete sjednat sami. Ano, v tomhle máte pravdu, ale jste si jistí, že za tak výhodných podmínek, které vám může finanční poradce domluvit? Je rozdíl mezi půjčkou a půjčkou, ačkoli se to nezdá. Jestliže zapojíte do hry kvalitního finančního poradce, můžete v konečném důsledku ušetřit nemalé finanční prostředky. Někteří ho nechtějí do hry zapojit z důvodu ceny. Tady vás uklidníme, finanční poradce si od vás nic účtovat nebude.

Podobně jako v realitním oboru i tady se lidé mohou střetnout s podvodníky. Právě špatné zkušenosti dost často vedou člověka k tomu, že při vyřizování dalšího úvěru už ho do hry zapojovat nechtějí. Místo toho by však měli vyhledat takového finančního poradce, který jim bude schopný skutečně pomoct. V čem vám může finanční poradce pomoct v dalších krocích? Pokud nebudeme pochopitelně brát v potaz samotnou úrokovou sazbu? Následujte nás.

Lepší podmínky nejsou výjimkou

Finanční poradci se vám mohou pokusit vyjednat lepší podmínky. Ty se skrývají například v odkladech splátek, jestliže na tom nebudete zrovna finančně nejlépe. Dále se pokusí u bankovní společnosti vyjednat další výhodné bonusy, které byste v jiných případech nezískali. Sjednat se dají až v okamžiku, kdy si o ně řeknete. Přesněji tedy v tomhle případě finanční poradce. Ten ví, na co se konkrétně ptát a jak jednat. Týká se to všech typů půjček.

V krátkosti má tedy finanční poradce přehled o finančním trhu, a to od A po Z. Dokáže za vás sjednat výhodnější podmínky, včetně úrokových sazeb a smluv. V neposlední řadě ví, na co si dávat pozor a jaká rizika se pod jednotlivými produkty skrývají.

Sdílet: